2 marca 2017 roku w Wejherowskim Centrum Kultury odbył się koncert zespołu Organek. Rozpoczęła go deklamacja Tomasza Organka, która wywołała uśmiech na twarzach widzów, ale i spowodowała u niektórych proces myślenia. Później zespół grał zarówno utwory z nowej płyty "Missisipi w ogniu", jak i z poprzedniej "Głupi". Było bluesowo i rockowo, spokojnie i ostro. Było niesamowicie. Niejednokrotnie cała sala (zapełniona, oczywiście, po brzegi) wstawała, podniesiona siłą muzyki zespołu. 

Jednocześnie podczas koncertu świętowaliśmy urodziny klawiszowca Tomasza Lewandowskiego i jednej ze słuchaczek. Miejmy nadzieję, że energia towarzysząca koncertowi będzie im dawała siłę na cały następny rok życia. 

Oprócz muzyki, były i żarty, a także pewnego rodzaju rozważania filozoficzne, których nie powstydziłby się sam Szekspir: Albo się jest, albo się nie jest. Albo się kupi domek w Szwajcarii, albo i nie. W końcu zawsze jest 50% szans.

Po głośnym aplauzie Organek zagrali na bis, dając nam, widzom, kolejną dawkę energii. Teraz pozostaje czekać na nową płytę i kolejny koncert.

Free Joomla! templates by AgeThemes