Sensacyjna wiadomość dla fanów Harrego Pottera

Jeśli potwierdzi się informacja podana przez media polksich fanów Harrego Pottera ceka niesamowita frajda. Wygląda na to, że wkrótce adepci magicznych sztuk, którzy zechcą pójść w ślady Harry'ego Pottera nie będą musieli poszukiwać peronu numer 9¾ na londyńskiej stacji King's Cross, a gdzieś na dworcu w Gdańsku. To na Wybrzeżu fani stworzonej przez J.K. Rowling sagi planują bowiem wykupić zamek, w którym powstanie Hogwart. Trwa już międzynarodowa zbiórka funduszy.

Hogwartem miałby zostać specyficzny obiekt w Łapalicach położonych niespełna godzinę drogi od Gdańska. Chodzi o "współczesny zamek", który na początku lat 90-tych próbował wybudować jeden z zamożnych artystów. Udało mu się postawić okazałe mury i pokryć budowlę dachem. Powódź z roku 2001 jaka zalała jego fabryką stylowych mebli w Świętym Wojciechu w Gdańsku załamała jego inwestycję i zamek nie został ukończiny. Miejsce to obecnie przyciąga przede wszystkim fanów eksploracji i fotografów.

Fundusze na wykupienie niedokończonego zamku i stworzenie w nim szkoły magii niczym z Hogwartu zbierają już fani Harry'ego Pottera. Jak na razie udało zebrać się "tylko" ok. 26 tys. dolarów, ale to dopiero początek tej zakrojonej na szeroką skalę akcji. Zbiórka pieniędzy, do której można dołożyć się na indiegogo.com ma zakończyć się za kilka tygodni. Na start fani magii planują zebrać 50 tys. dolarów. Docelowo mowa jednak o około milionie dolarów.

Informacja za: http://natemat.pl/135661, oraz: http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2015/03/

Jak wygląda zamek w Łapalizach zobacz poniżej:

 

;