EUROSCHOLA: nakręć film - szansa wyjazdu do Parlamentu Europejskiego

Euroscola to konkurs wiedzy o Unii Europejskiej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (16-20 lat). Euroscolę organizuje Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce. Nagrodą w konkursie jest dofinansowywana wizyta w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, gdzie odbędzie się spotkanie zwycięzców Euroscoli z całej Unii Europejskiej. 

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu Euroscola, w którym nagrodą jest dofinansowany wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu w roku szkolnym 2015/2016 na spotkanie Euroscoli. W Strasburgu młodzież bierze udział w symulowanej sesji plenarnej "prawdziwego" Parlamentu Europejskiego, pracuje w "komisjach", głosuje nad "rezolucjami" i cały czas posługuje się językiem obcym, kontaktując się przy tym z równieśnikami z całej Europy. Wysokość dofinansowania pokrywa koszty wyjazdu. Gra przeznaczona jest dla szkół ponadgimnazjalnych.

Zadaniem konkursowym będzie nakręcenie filmu na jeden z wybranych tematów. Film należy zamieścić w internecie, a link wpisać do internetowego formularza zgłoszeniowego i – po wypełnieniu go – wysłać. Zgłoszenia można wysłać  do 31 marca 2015.

Więcej zobacz: http://www.europarl.pl/pl/szkoly/konkurs_euroscola.html