Trójmiasto na 2 miejscu za Krakowem

Kraków - najatrakcyjniejszym miastem w Polsce. Drugie miejsce zajęło TRÓJMIASTO. Warszawa dopiero na 4 miejscu. Tak wynika z rankingu przygotowanego przez Poland Sotheby's International Realty, spółkę zajmującą się rynkiem luksusowych nieruchomości. Ranking obejmuje 10 miast. 

1. Kraków - najatrakcyjniejszy w Polsce
Dawna stolica Polski nie traci uroku. Także według Poland Sotheby's, które przyznało jej miano najatrakcyjniejszego miasta w Polsce. Kraków ma być miejscem, w którym nie sposób się nudzić. Zdecydowanymi atutami mają być liczne kawiarnie, restauracje, galerie, teatry, które mają tworzyć niezapomniany nastrój. Do tego "atrakcyjnie położony Kraków to również możliwość krótkich wypadów w pobliskie masywy Tatr lub wycieczek w skały Jury Krakowsko-Częstochowskiej". Od lat zauważają to turyści, którzy w liczbie setek tysięcy odwiedzają dawny gród Kraka.

2. Trójmiasto - to styl życia
Gdańsk, Sopot, Gdynia - miasta składające się na Trójmiasto, to w uznaniu autorów "nie miejsce do mieszkania, ale styl życia". Zaletami przemawiającymi za tym regionem to zielone bulwary, piaszczyste plaże dobre na spacery, a także gwarne okolice sopockiego mola, modne kluby oraz filmowe i muzyczne festiwale.

3. Wrocław - przede wszystkim atmosfera
Na podium znalazł się też Wrocław. Co przemawia za stolicą Dolnego Śląska? Atmosfera. Do tego uroda miasta, które w ocenie Poland Sotheby's jest "jedną z najbardziej zachodnich polskich aglomeracji". W ocenie autorów rankingu Wrocław stał się też silnie rozwijającym ośrodkiem  biznesowym.

4. Warszawa - miasto szybkie i bezpieczne.
5. Bydgoszcz - polski Amsterdam.
6. Łódź - fabryki przekształcone w lofty.
7. Toruń - właściwa skala.
8. Lublin - gdzie Zachód łączy się ze Wschodem.
9. Kazimierz Dolny - wyjątkowe krajobrazy.
10. Zakopane - górski kurort tętniący życiem

Informacja zaj: http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/10-najatrakcyjniejszych-miast-w-polsce-ranking,510597.html