Trwa rekrutacja na młodych dziennikarzy Europejskiego Portalu Młodzieżowego

Jeśli lubisz pisać, interesujesz się dziennikarstwem, chcesz rozwijać swoje umiejętności i dobrze znasz tematykę młodzieżową, dołącz do nas!

 

Korespondenci – czyli kto?
Aby zostać korespondentem Europejskiego Portalu Młodzieżowego należy mieć ukończone nie mniej niż 15 a nie więcej, niż 30 lat, interesować się dziennikarstwem i wyrażać chęć współpracy z portalem na zasadzie wolontariatu.

 

Korespondentami mogą zostać osoby mieszkające w dowolnym miejscu na terenie Polski, ponieważ cała komunikacja odbywać się będzie przez Internet. Osobista obecność będzie wymagana jedynie w czasie dwóch szkoleń przewidzianych w trakcie współpracy, które zostaną zorganizowane w Warszawie. W ich trakcie korespondenci będą mieli zapewniony nocleg, wyżywienie i zwrot kosztów dojazdu.

Zgłoszenia – ale jak?
Proces rekrutacji jest bardzo prosty! Wystarczy do 2 marca 2015 r. wysłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. CV, krótki list motywacyjny (maksymalnie 1000 znaków) oraz tekst, który mógłby zostać opublikowany na Europejskim Portalu Młodzieżowym (razem z informacją, do jakiego działu miałby trafić).

Osoby, które wyślą najbardziej interesujące aplikacje, zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się w dniach 16-20 marca 2015 r. w sposób najwygodniejszy dla kandydatów – albo w Warszawie przy ul. Mokotowskiej, albo wirtualnie przez komunikator skype.

Osoby zakwalifikowane, zostaną o tym fakcie poinformowane mailowo dnia 27 marca 2015 r.
 

Warsztaty  - czyli co?
Wszyscy korespondenci wezmą udział we wstępnym szkoleniu, na którym będą poruszane m.in. następujące zagadnienia: zasady działania portalu, plan współpracy, obowiązki korespondenta, gwarancje ze strony Europejskiego Portalu Młodzieżowego.

Dodatkowo korespondenci wezmą udział w warsztatach dotyczących gatunków dziennikarskich: news, wywiad, artykuł. Elementem warsztatów będzie także dyskusja nad właściwym tytułowaniem tekstów i formami ciekawej prezentacji treści.
Szkolenie wstępne odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia 2015 r.

Fajne – ale co to daje?  
Czas współpracy korespondentów z Europejskim Portalem Młodzieżowym ma być dla nich okazją do rozwoju - każda osoba zostanie objęta opieką redakcyjną a każdy test będzie materiałem do dyskusji. Cel jest prosty – aby wszystkie osoby po czasie współpracy z Europejskim Portalem Młodzieżowym rozwinęły swoje umiejętności dziennikarskie.

Jednocześnie, każdy „absolwent” projektu otrzyma zaświadczenie o uczestnictwie, referencje oraz nagrody rzeczowe. Najlepszy uczestnik zostanie dodatkowo zaproszony na miesięczny  płatny staż w biurze Eurodesk Polska.  

Masz pytania?
Jeśli chcesz o coś zapytać, zapraszamy do kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.