Dzień Bezpiecznego Internetu 2015: Razem Tworzymy Lepszy Internet

10 lutego b.r. po raz kolejny w UE ochodzimy Dzień Bepiecznego Internetu. Hasłem tegorocznych obchodów jest : „Razem tworzymy lepszy Internet” (“Let’s create a better Internet together”) Zwraca ono uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym.

Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. W tym dniu będziemy również zwracali uwagę na potencjał sieci oraz różne możliwości jej zastosowania - w edukcji, w kontaktach z rówieśnikami, a także jako formę twórczej rozrywki. 

To jest właśnie to co jest celem EYIA: POZYTYWNI - KREATYWNI -SOLIDARNI.
Każdy z nas bowiem ma, lub może mieć w swoim ręku potężne narzędzie jakim jest osobiste urządzenie wpięte do internetu - co z tym zrobimy zalezy tylko i wyłacznie od nas samych i od naszej woli.

Więcej na temat obchodów Dni Bezpiecznego Internetu w Polsce oraz innych krajach Europy zobacz na stronie: http://www.saferinternet.pl/pl 

Już w 2002 roku rolę internetu, jego potencjał oraz osobistą odpowiedzielność za jego użycie trafnie podsumował niekwestionowany autorytet naszych czasów Karol Wojtyła - Jan Paweł II:

...jeszcze nigdy w historii ludkości nie było tak jak obecnie, że pojedynczy człowiek dostał do swojej indywidualnej dyspozycji tak potężne narzędzie jakim jest komputer wpiety do internetu i co on z tym zrobi zależy tylko i wyłącznie od jego woli....