Student Technology Conference 2015

W sobotę, dnia 31 stycznia 2015 r. odbędzie się sieciowa  Student Technology Conference 2015. Będzie ona przeprowadzona w formie  międzynarodowego forum dla prezentacji, dyskusji i wymiany informacji i doświadczeń o technologii edukacyjnej w szkołach i innych placówkach naukowych. Konferencja prowadzona będzie przez uczniów klas 6-12 i będzie dostępna w sieci dla wszystkich chętnych.
Jak inne podobne konferencje dostępna będzie ona za pomocą sieciowej platformy  Blackboard Collaborate (dawniej Elluminate) umożliwiającej interaktywny udział w konferencji za pomocą komputera lub dowolnego urządzenia mobilnego właczonego do sieci. 

 

 

Cele konferencji:

  1. Lepsze zrozumienie, w jaki sposób uczniowie korzystają z technologii w edukacji oraz do zaangażowanie uczniów, nauczycieli i administratorów do rozmowy i wymiany informacji i doświadczeń na temat technologii.
  2. Wspomaganie nauczycieli i administratorów w zrozumieniu, jak studenci korzystają z technologii w szkole jak i poza szkołą.
  3. Wzmocnienie  relacji między uczniami, nauczycielami i administratorów w zakresie  tematyki technologii w programie nauczania.

Samodzielny serwis konferencji dostępny jest pod adresem: http://studenttechnologyconference.com/

Konferencja zaczyna się w sobotę, dnia 31 stycznia o godz. 15 czasu polskiego. Pełny harmonogram dostepny jest tutaj: http://studenttechnologyconference.com/page/gmt-1-1

Tematyka konferencji dobrze koresponduje z tematami jakimi w polskim internecie zajmuje się internetowa grupa Superbelfrów RP Eduzmieniaczy. http://www.superbelfrzy.edu.pl/

Radakcja EYIA zarejestrowała się na konferencji jako oficjalny jej partner.