Jak grochem o ścianę od lat: głos (z za grobu) Johna Lennona.

Wojna się skończyła - J. LenonCzęsto jak się przedstawiam jakiejś nowej grupie młodzieży to żartem mówię, że jestem starszy niż internet (co zresztą widać), ale nie aż tak bardzo stary jak węgiel brunatny. Tak - należę już do pokolenia, jakie ,,bawiło się'' w latach 60-tych 20 wieku w bunt ,,dzieci kwiatów''. Tyle w nas było buntu przeciwko każdej formie wojny i walki przemocy - co z tego pozostało po latach? Czy wyrośliśmy z tego? Podobnie było 20 lat później - eksplozja Solidarności. Słowo Solidarność zrodziło się z realnej postawy solidarności nas ,,prawie wszystkich'' w sprzeciwie wobec przemocy i zakłamaniu.
CO SIĘ Z NAMI (moim pokoleniem stało)??? Jest ostatni dzień 2016 roku - same wojny. I to na wszystkich frontach od wojen militarnych do skłócenia w naszych rodzinach w wyniku politycznych rozgrywek o władzę. Trudno przemilczeć Aleppo. Nie sposób nie zauważyć wyrachowania wojen hybrydowych w wersji wschodniej na Ukrainie. Media co jakiś czas wstrząsają nas informacjami o atakach terrorystycznych.

Jakby mało temu walka o władzę w naszym kraju nie tylko opiera się nie na budowaniu dobra wspólnego ale na walce z ,,tymi onymi'' i wprowadziła wojny i skłócenia w całym społeczeństwie. Nie przypominam sobie jak długo żyję, aby nasze społeczeństwo było aż tak bardzo podzielone w wyniku walki na górze. Co się z nami stało? Jak nasze pokolenie wygląda w oczach naszych dzieci?    

Skąd się zrodziła we mnie potrzeba bezradnego wykrzyczenia tego wpisu na zakończenie roku? Agnieszka Bilska z naszej grupy prawdziwie i realnie solidarnej grupy Superbelfrzy RP - Eduzmieniacze podrzuciła mi na Facebooku  ,,głos zza grobu'' Johna Lennona.  Zobacz: https://www.facebook.com/johnlennon/videos/vb.135388936479828/1107163325969046/?type=2&theater

 

Film ten na FanPage Johna Lennona opisany jest adnotacją:
 

WOJNA SKOŃCZONA! Jeśli chcesz, obejrzyj ten film.
Następnie przejdź do www.WARISOVER.com i pobierz któregokolwiek plakat z pośród dostępnych w ponad 100 językach świata.
|Złóż swój pokojowy protest w formie antywojennego przekazu.
Umieszczaj go na własnych serwisach społecznościowych.
Dodać je do ikon i nagłówków na Facebooku.
Wydrukuj i powieś plakaty w oknie, szkole, pracy, samochodzie i innych miejscach. Wyślij je jako pocztówki lub kartki świąteczne do znajomych.

Na stronie www Johna i jego żony Yoko  można pobrać plakat apelujący do każdego z nas, aby pokój zacząć budować od siebie. Plakaty dostępne są w wielu językach świata. Zobacz: https://store.warisover.com/

Plakat antywojenny Johna Lenona  

 

 Plakat antywojenny Johna Lenona w j. polskim

 

Koniec wojny na Święta według Johna Lennona.

Free Joomla! templates by AgeThemes