Chcemy jeść! Czyli o karmieniu w miejscach publicznych / Katarzyna Fląt

                Od jakiegoś czasu uważnie obserwuje dyskusje na temat matek, które karmią swoje dzieci w miejscach publicznych. Jak to w Polsce bywa mamy zwolenników i przeciwników, ja należę do tych drugich.

            Po pierwsze nie jesteśmy już dwadzieścia lat za murzynami i jest naprawdę stworzonych mnóstwo  miejsc ku temu aby matki mogły spokojnie zająć się swoimi bobasami. Wystarczy udać się do pierwszej lepszej galerii handlowej, gdzie są stworzone specjalne pokoje dla matek, które potrzebują przewinąć lub nakarmić dziecko, niekoniecznie wtedy musząc robić to publicznie.

             Po drugie coraz więcej restauracji i różnych instytucji również bierze sobie to do serca i posiada takie gadżety, jak przewijak czy po prostu łazienkę. Momentami wystarczy po prostu spytać nawet jeśli nie widać tego gołym okiem.

            Po trzecie o co cała dyskusja? Nie traktujmy znów dzieci jako tematu tabu. Nie od dziś dzieci robią kupy i krzyczą głośno, że chcą jeść. A matki mają prawo do tego, żeby te potrzeby zaspokoić, ale niekoniecznie publicznie.

            Uwierzcie mi, że są ludzie którym to przeszkadza, tak samo, jak niektórym może przeszkadzać palenie papierosów w miejscu publicznym. Są ludzie, którzy chcą spokojnie zjeść albo są gdzieś w tysiącach innych celów, ale niekoniecznie po to by oglądać wypełnione mlekiem piersi czy gołe pupy bobasów.

            Z całym szacunkiem do matek i dzieci nie dajmy się zwariować. Mogą się zdarzyć sporadyczne sytuacje, że nie ma jak i gdzie, że teraz tu szybko kupa a  tu przecież tłum ludzi i jakoś trzeba to załatwić sprawnie, ale pomyślmy też momentami. Czy to aby na pewno nie jest krępujące dla jednej i drugiej strony?

            Nie przekonują mnie komentarze, że na plaży też się wystawia to i tamto, przecież od tego jest plaża prawda? Albo że mężczyźni też chodzą sobie po mieście bez koszulek. Przykładów można mnożyć wiele. Tak czy siak jest różnica między klatką piersiową kobiety a torsem faceta. Kropka.

Free Joomla! templates by AgeThemes