Jak cię widzą tak cię piszą, czyli słów kilka o stylu ubierania / Katarzyna Fląt

 

Nie znam osoby, która nie słyszałaby powiedzenia „Jak cię widzą tak cię piszą”. A z czym ono się je? Mianowicie z naszym stylem ubierania a dokładniej nas Polaków. Kiedyś odnosiłam wrażenie, że styl ubioru zmieniał się z konkretną epoką i o ile w XVIII wieku kobiety chodziły w długich sukniach, gdzie ulubionymi dodatkami były koronki, kokardy tak teraz kobiety/ młode dziewczyny chyba zapomniały, co to długa suknia.

            Jeżdżąc komunikacją miejską, spacerując po prostu po mieście widzę, jak ten styl zmienia się nie z wieku na wiek, ale z roku na rok. A my ślepo podążamy za tą modą. Ktoś w telewizji krzyknie, że modny róż a następnego dnia pół miasta będzie chodziło ubrane na różowo.

            Na szczęście są jeszcze indywidualiści, którzy nie zwracają uwagi na modę i różu za pewne w życiu by na siebie nie włożyli, ale za to lubują się w czerni i specyficznych butach. Ale podobno o gustach się nie dyskutuje, więc przejdźmy dalej.

            Niezależnie od wieku, styl ubioru pokazywał nam do jakiej grupy przynależymy. Dzięki niemu rozpoznajemy w ułamku sekundy, że ktoś jest sportowcem a ktoś skinem, a jeszcze ktoś inny uwielbia hip  - hop. I to jest ta dobra strona stylu ubierania.

            Jest jednak jeszcze ta gorsza, wycelowana głównie w młode dziewczyny, które idąc  za modą, ubierają się tak, że równie dobrze nie musiałyby na siebie nic wkładać i wtedy często są wrzucane do jednej kategorii. Dziewczyna może być po prostu zgrabna i skąpo ubrana, ale dlaczego od razu wrzucać ją do kategorii dziewczyn lekkich obyczajów? Skądś to nasze przysłowie się wzięło i za pewne liczy się zawsze pierwsze wrażenie wizualne zanim kogoś lepiej poznamy, ale apeluję! Nie osądzajmy po wyglądzie, to że ktoś ma tysiąc tatuaży na ciele nie znaczy, że jest gorszy czy zły!

 

            Co więcej doceniajmy takich ludzi, którzy mają „swoją markę”, swój styl. Nie kategoryzujmy ludźmi na podstawie ich ubioru, bo nie róż czy tatuaż decyduje o tym, jakim jesteśmy człowiekiem.

Free Joomla! templates by AgeThemes