Jeść!!!! / Agata Walkusz

Byłam dzisiaj na zakupach w centrum handlowym.  Zaczynając moją przygodę z zakupami od najniższego poziomu centrum, minęłam wiele sklepów, a w nich koszulek z napisami związanymi z jedzeniem, wśród których królowały teksty wywyższające pizzę niczym Boga. Wreszcie, cudem, udało mi się dowlec na ostanie piętro. A tam co? Pół poziomu zajmują restauracje, kawiarnie, fast foody i inne temu podobne. Zapewne skusiłabym się na burgera, jednak zrezygnowałam, bo zniechęciła mnie ogromna kolejka. I tylko dlatego.

Czy ciągle jemy? Nie wszyscy. Dzielimy się na dwie grupy. Jedna jest na diecie i ćwiczy, dba o siebie. Druga je, je i je. Z przerwami na spanie, oczywiście. Tak, ta grupa je ciągle. Jeśli nie – jest to oznaka lenistwa. Ewentualnie chwilowej refleksji nad swoim sposobem odżywiania. Czekolada, burger, kanapka, cola, soczek, ciastko, pizza, więcej czekolady. Wymarzona dieta, prawda? Dlatego w centrum handlowym była tak duża kolejka i dlatego też ciężko znaleźć w sklepie młodzieżowym koszulkę bez apetycznego motywu.

Jedzenie daje nam tak dużo radości, że nie myślimy, co może za sobą nieść. Oczywiście, ciągle mówimy o drugiej grupie. Bo mamy tak dużo czasu, bo nam nic nie grozi, bo to tylko jedzenie. W końcu jest taaakie dobre…

Free Joomla! templates by AgeThemes