Jak żyć, żeby żyć? / Magdalena Łagosz

Dzisiejsze życie to system uzależniony od czasu, pieniędzy i wygody. Jeśli spytamy starszych od nas ludzi, czy w czasach ich młodości było tak samo, na pewno zaprzeczą. Nie tylko powiedzą „nie”, ale także poinformują nas, że „teraz”, a „kiedyś” to dwa różne światy.

Myślę, że podstawowym problemem człowieka jest odnalezienie siebie, swojego miejsca. Dlaczego tak się dzieje? Przecież mamy tyle możliwości; Internet, samoloty, auta, wszelakiego rodzaju szkoły i uczelnie!

Wstajemy, jemy, idziemy do pracy lub szkoły, następnie wracamy do domu, robimy zadania i inne obowiązki, pożywiamy się i kładziemy spać. Wypełniamy wszystkie punkty dnia i czujemy się spełnieni. Do czasu…

Człowiek potrzebuje od czasu do czasu odetchnąć, wyrwać się z rutyny, czyli zrobić coś, czego normalnie by nie planował. Odczuwa taką potrzebę, kiedy przez długi czas żył w stresie, napięciu i strachu, bądź smutku. Robiąc rzeczy zupełnie inne od tych planowanych, może poczuć się wartościowym, takim, którego istnienie ma sens.

No, właśnie! Istnienie każdego człowieka ma sens; nawet, gdyby robił najprostsze lub najnudniejsze rzeczy na świecie. Trzeba sobie zadać to pytanie: Ty ty, ja, jakaś inna osoba jesteśmy świadomi swojej roli, czy czujemy się spełnieni w tym, co robimy?

Ja żyję wtedy, gdy piszę. Każde słowo dodaje mi sił i napełnia mnie nową energią. Dzięki literom oddycham, komunikuję się z ludźmi. Zaś mój kolega woli wyrażać się poprzez liczby. Widzi wszędzie niewidoczne dla mnie wymiary, równania i procenty.

Obydwoje, kiedy robimy to, w czym jesteśmy najlepsi, co kochamy, żyjemy.

Ty decydujesz o sobie, a więc także o swoim życiu, o tym, czy oddychasz pełną piersią. I nie jest niczym złym, odejście czasami od planu, bo to właśnie spontaniczność sprawia, że każde istnienie ma sens. Ludzie często nadają swojej egzystencji nowych kolorów, gdy ryzykują, postanawiają iść w nieznane.

Chcesz żyć? To zaryzykuj! Zobacz sens swego pobytu na tym świecie. Odkryj go! Odetchnij i rób to, co kochasz, bo to właśnie ludzkie pasje są kluczem do szczęścia.

 

Free Joomla! templates by AgeThemes