Na lepsze : prawdziwa przyczyna hejtów / Oliwia Trojanowska

Hejt, hejter. Czytając dwa pierwsze słowa można stwierdzić, że temat ten w skali oklepania od jednego do dziesięciu, mógłby otrzymać sto punktów. W końcu ciężko byłoby znaleźć osobę, która nie wie na czym polegają 'nieuzasadnione' przejawy nienawiści w internecie.Po co więc o tym pisać? Otóż po to, aby skupić się na poczuciu własnej wartości człowieka, tak bardzo przesiąkniętego mentalnością dzisiejszych czasów.

Zarówno osoba hejtowana jak i sam hejter są ofiarami czasów najnowszych. Mamy problem z akceptacją samych siebie, nasze poczucie wartości jest niskie, a niektórzy z nas uciekają się do podwyższania 'morali' poprzez dołowanie innych. Zastanówcie się teraz przez sekundę. Kiedy ostatni raz pomyśleliście o sobie pozytywnie? Zakładam, że jeśli życie byłoby kreskówką, w tym momencie w tle słyszelibyśmy grające świerszcze. Niestety nie doceniamy samych siebie, przez co jesteśmy wrodzy do cudzej indywidualności. Nie możemy zaakceptować tego, że inni 'potrafią'. To przykre, ale w czasach, w których żyjemy zaburzenia w postrzeganiu siebie wywołują te najbardziej destrukcyjne zachowania w człowieku. Moi drodzy, gdyby wszyscy znali i doceniali wartość przedstawiciela homo sapiens coś takiego jak 'hejt' nie miałoby prawa istnieć. Ośmielam się twierdzić, iż wskaźnik depresji, a nawet samobójstw spadłby znacząco.

Nasza hierarchia wartości jest zaburzona. Przez te dziesiąt lat świat stanął na głowie. Nadal jednak istnieje coś takiego jak etyka i etykieta. Choć moralność dzisiejszego człowieka przeżywa często i gęsto kryzys, wątpię, aby którekolwiek z nas chciało tak naprawdę kogoś skrzywdzić. Jeśli tylko jest chęć to pojawia się działanie. O ile z Twoją etyką nie jest najlepiej, apeluję, na dobry początek zachowaj chociaż odpowiednią etykietę! Dzięki temu nie tylko otaczającym nas ludziom będzie lepiej, ale też stopniowo nasza moralność będzie wchodzić na wyższy poziom. Warto zadbać też o samego siebie. Przystańcie przed lustrem i uśmiechnijcie się do własnego odbicia! Po wykonanym zadaniu powiedzcie sobie 'Dobra robota' ! Kiedy nabierzecie szacunku do siebie zaczniecie też akceptować innych i wierzcie lub nie, życie naprawdę będzie w kolorach tęczy.  

Free Joomla! templates by AgeThemes