Organizacje anarchistyczne /Piotr Sadłowski

      Organizacje anarchistyczne

  Na początku chciałbym tylko nadmienić, że chwilowo zamierzam zawiesić działalność w serwisie EYIA w dziale felietony (tak, tylko w tym dziale). Dotychczas wpisy pojawiały się regularnie co 3 dni. Te same wpisy, poprzeplatane mniejszymi codziennymi będą się pojawiać również co 3 dni na moim blogu subiektywnieprawda.blogspot.com kiedy już tam znajdą się wszystkie stąd zastanowię się co dalej. Tymczasem bez zbędnego przedłużania zaczynajmy temat. Nomen omen również kończący trylogię o anarchii.

  Pisane już było jakie są główne założenia, pokazałem, że anarchia to nie tylko głupi wymysł i poparłem to logicznymi argumentami. Teraz pora pokazać jakie są już działające struktury anarchistyczne, które w realny i wymierny sposób wpływają na naszą codzienność.

  Na tak zwany pierwszy ogień pójdzie Federacja Anarchistyczna. Tu możemy zobaczyć ich plakat nawołujący do dołączenia

Zaczynając od strony technicznej FA powstała w 1988 roku pod nazwą Międzymiastówka Anarchistyczna. Jednak założenie mimo zmiany nazwy pozostało to samo- stworzenie samorządnego społeczeństwa, tworzonego na zasadzie dobrowolności. Na czym polega takie społeczieństwo już pisałem. FA ogranizowało coroczne zjazdy na których były obrady i było pokazywane, że struktury anarchistyczne w Polsce istnieją i mają się dobrze. Zjazdów odbyło się dotychczas 37 a ostatni miał miejsce w poznaniu w 2010 roku. FA jest złożona z sekcji. Jest to samorządna grupa ludzi którzy zadeklarowali chęć wstąpienia do FA. Może my też założymy własną sekcje? Szczególnie, że Gdańsk nie ma oficjalnie zatwierdzonej sekcji FA.

  Druga najważniejsz organizacja to Anarchistyczny Czarny Krzyż. Który używa takiego oto plakatu w polsce

 To jest już międzynarodowa organizacja zajmująca się pomocą dla więźniów politycznych oraz dla osób represjonowanych za róznego rodzaju działalności antyrządowe. ACK jest również częścią ruchu na rzecz obalenia więzień. Jeśli ktoś chciałby wejść w to głebiej to zapraszam na stronę wolfpunk.most.org.pl/ackbrosz.htm oraz na dość prymitywnie wyglądającą, za to zawierającą naprawde otwierające oczy artykuły stronę wolfpunk.most.org.pl

  Tak wiem ten tekst był mocny od strony technicznej w celu pokazania całej sprawy i nie było w nim typowej mojej uszczypliwości, ale cóż może przerwa mi posłuży. Jeszcze raz zapraszam do zajrzenia na mojego bloga. A jak nie tam to na stronę federacja-anarchistyczna.pl strony już bardzo profesjonalnej mówiącej o codziennych wydarzeniach z perspektywy innej niż ta ,,popularnomedialna".

  

 

 

Free Joomla! templates by AgeThemes