Przygotowujemy się do restartu emisji naszego radia

W minionym semestrze pozyskaliśmy do współpracy z EYIA cudownie nakręcone dla kreatywności nowe adeptki dziennikarstwa w Gimnazjum nr 19 w GdańskuL Julkę. Oliwię, Olę i kilka innych dziewcząt.. Obecnie trenujemy przygotowywanie audycji i serwisu informacyjnego. Niebawem wznowimy regularne emisje naszego internetowego radia. Planujemy uruchomić oprócz serwisu informacyjnego co najmniej dwa bloki tematyczne: UWALNIAMY EDUKACJĘ oraz MUZYCZNE KLIMATY

Chcemy się zacząć więcej dzielić z innymi.
Przecież siłą sieci jest  DZIELENIE SIĘ (SHARED). Dlatego w najbliższych dniach przygotujemy razem z miesięcznikiem Społeczno-Kulturalnym WOBEC (objął on patronatem medialnym nasze działania) przedstawić OTWARTĄ OFERTĘ dzielenia się pasmem radiowym RADIA EYIA, MŁODZI WOLNI: POZYTYWNI - KREATYWNI - SOLIDARNI.

W ramach tej otwartej oferty jażdej chętnej grupie uczniów lub młodzieży możemy udostępnić pasmo radiowe oraz narzędzia do programowania zdalnie audycji. Audycje te  uruchomią się samodzielnie w wyznaczonym czasie (mechanizm tzw. radiowego autopilota). Szczegółową propozycję przedstawimy niebawem. Miesięcznik WOBEC we współpracy z EYIA zamierza uruchomic swój własny kanał radiowy w jakim epizodycznie będzie emitował własne audycje korespondujące z tematyką miesięcznika.

Bezpośrednim impulsem podjęcia prac nad przygotowaniem otwartej oferty wspoółdzielenia się naszego radia z innymi kreatywnymi i pozytywnymi grupami z dowolnych szkół oraz miejscowości była  informacja jaka ukazała się na FANPAGE EDUKACJI NA NOWO dotycząca dostępności gotowych rozwiązań dla uruchomienia szkolnego radia internetowego.
Przecież takie gotowe narzędzia są w naszych rękach już od kilku lat i kilkakrotnie proponowaliśmy innym grupom ich użycie.
Jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy chcieliby z nich skorzystać pod jednym warunkiem: zachowania porfilu naszego radia w duchu POZYTYWNI, KREATYWNI, SOLIDARNI.


(il.  z  FANPAGE Edukacji NA NOWO)

Free Joomla! templates by AgeThemes