ILUSTRACJE: jak zmieniać hurtowo fotografie / PhotoFiltre : jak to zrobić

Współczesne cyfrowe aparaty fotograficzne (również te w telefonach komórkowych) zapisują fotografie w bardzo dużej rozdzielczości mierzonej w MEGAPIXELACH. Każda fotka zajmuje kilka megabajtów miejsca na karcie pamięci lub dysku. Tak wysoka jakość fotografii jest korzystna dla druku oraz robienia odbitek w ,,Fotolabach''.
Absolutnie jednak tak wielkie nie nadają się do publikowania w sieci lub zastosowania w prezentacjach lub dokumentach edytorów tekstu.

Trzeba je dla tych celów koniecznie pomniejszyć. Aby takie pomniejszanie wykonać dla większej ilości ilustracji warto wykorzystać programy, które umieją to zautomatyować. Takich programów jest wiele.
My polecamy automat przetwarzania programu PfotoFiltre (jego wersja 7 jest dostępna nieodpłatnie jako freeware).Do pobrania: http://portableapps.com/apps/graphics_pictures/photofiltre_portable

 Dlaczego polecamy właśnie ten, a nie inny?
Program jest dostępny w wersji PORTABLE, a to oznacza, że nie trzeba go instalować i nie zajmuje miejsca w zasobach komputera. Zawsze mogę go mieć ,,pod ręką'' na przenośnym
 pendriwe.
Zresztą program jest na tyle rozbudowany, że wystarcza do obsługi wszystkich najważniejszych zadań związanych z edycją grafiki. 

W zastowoanoiu do fotorelacji złożonych z wielu fotografii jest nieocenionycm narzędziem dla wykonania w jednym przebiegu dwóch automatycznych czynności:

  • Zmiany wielkości ilustracji
  • Zmiany nazwy plików na coś znaczące dla nas a nie symboliczne generowane pzrez aparaty cyfrowe

Free Joomla! templates by AgeThemes