APLIKACE GOOGLE: dostęp do aplikacji Google.

Każda osoba powyżej 13 roku życia może sobie założyć nieodpłatnie konto pocztowe na gmail.com i tym samym uzyskac dostęp do Aplikacji Google.

Każdy redaktor EYIA powinien posiadać takie konto.  Można je założyć TUTAJ

 

Aplikacje Google dla biznesu - płatne  

Wersja bogatsza aplikacji jest płatna zobacz: TUTAJ

 

Google dla Szkół i Uczelni
daje taką biznesową wersję aplikacji za darmo. Bardzo nas dziwi jak wiele szkół o tym nie wie i nie wykorzystuje tej możliwości. Jeśli Twoja szkoła lub uczelnia wykorzystuje wersją Google Aplikacje dla szkół i uczelni skontaktuj się z administratorem systemu aby uzyskać konto w szkolnych lub uczelnianych aplikacjach. Jeśli Twoja szkoła lub uczelnia nie wykorzystuje takich mozliowści, moż warto decydentom podpowiedzieć, że takie mozliwości istnieją.
Zobacz TUTAJ: http://www.google.pl/intx/pl/enterprise/apps/education/  

 

Google dla globalnej edukacji.

 Google wsparło również inicjatywę glopalnej platformy współpracy wsyztskich ludzi dobej woli niezależnie od religii i wyznań uruchomionej na platformie sieciowej scholas occurentes

wspieranej przez aktualnego papieża Franciszka. Platforma ma słuzyć efektywnej współpracy szkół, nauczycieli i uczniów w skali globalnej. Założenie sobie edukacyjnego konta w serwisie http://www.scholasoccurrentes.org/ na etapie rejestracji ma również etap uaktywnienia swojego konta Google Aplikacji dla Szkół dedykowanego dla tej platformy.

UWAGA! W trakcie zakładania konta jest bardzo ważne, aby podawać swoje imię i nazwisko w wersji BEZ POLSKICH ZNAKÓW. System automatycznie generuje konto gmaila dla tej globalnej platformy edukacyjnej wg schematu imie.nazwisko. Jeśli podane imię i nazwisko zawiera polskie znaki nie ma możliowści zalogoawnia sią do konta systemu google.  Nie udała się próba kontaktu z administratorami systemu (może teraz już tak? - nie próbowałem). Bład ten zmusiłmnie do założenia powtórnie konta tym razem już bez polskich znaków diakrytycznych i udrożnienie konta google aplikacji powiodło się. Podałem zamiast Jan Jackowicz-Korczyński dane bez polskich znaków: Janek JKorczynski.

Free Joomla! templates by AgeThemes