APLIKACJE GOOGLE: 10 powodów dlaczego używamy narzędzi sieciowych Google

W naszej redakcji EYIA dla komunikacji i współpracy używamy aplikacji udostepnionych nieodpłatnie dla indywidualnego użytku osobistego lub edukacyjnych aplikacji Google.

Kartą wejściową do wszystkich usług jest konto pocztowe w serwisie gmail.com. Pomijając fakt, że usługa pocztowa świadczona pzrez Google uchodzi za najlepszą pod wieloma względami z pośród nieodpłatnie dostępnych w sieci, ale dodatkowo jest formą ,,karty dostępu'' do wielu nieodpłatnych usług dostępnych nieodpłatnie ,,w chmurze'' na serwerach Google. Wszystkie one są dostepne za pomocą przeglądarki interneowej z dowolnego urządzenia sieciowego *komputera, tabletu, telefonu komórkowego.

PRZYJMUJEMY ZASADĘ, ŻE KAŻDY REDAKTOR EYIA musi posiadać swoje indywidulane konto na gmail.com lub dysponować takim indywidualnym kontem w aplikacjach edukacyjnych google.

Przykładowo konta koordynatora EYIA:

  prywatne (dostępny dysk sieciowy: 15 GB)

 w szkolnych aplikacjach Google (dostępny dysk sieciowy: 35 GB)

 w globalnej platformie edukacyjnej - również na bazie aplikacji Google.(dostępny dysk sieciowy: 35 GB)

 

Konto pocztowe ma wbudowane narzędzia integracji z innymi kontami dzięki czemu nie ma potzreby kontrolowania większej liczby kon pocztowych i można swoją korespondencją zarządzać z jednego miejsca dla dodowlnej ilosci skrzynek poczty e-mail.

Dlaczego przyjęliśmy zasadę, że wszyscy redaktorzy EYIA muszą posiadać (dowolne - jak wyżej) konto na gmailu?

Konto to jest przepustka do potrzebnych nam dla wspłópracy usług i narzedzi sieciowych:

 1. Dysk sieciowy z możliowścią współdzielenia dokumentów (zobacz osobny opis)

   
 2. Wbudowany edytor tekstu - współpracujący z MS WORD oraz Open Office i podobnymi. Współdzielnie i współredagowanie dokumentów. (zobacz osobny opis)

   
 3. Wbudowany arkusz kalkulacyjny  (jak Excell). Współdzielnie i współredagowanie dokumentów.  (zobacz osobny opis)

   
 4. Edytor prezentacji (jak PowerPoint) Współdzielnie i współredagowanie dokumentów.  (zobacz osobny opis)

   
 5. Generator dowolnych formularzy, np.  ankiet, Możliwość rozsyłania, publikowania, zapisuje odpowiedzi, generuje wykresy wyników odpowiedzi.  (zobacz osobny opis)

   
 6. Platformę dla wideokonferencji i roboczych spotkań ON-LINE o nazwie  HANG-OUT. Idealnie nadaje się do robienia roboczych spotkań, wywiadów lub szkoleń na odległośc przy pomocy kamery internetowej oraz mikrofonu. Hang Out wykorzytuje nie tylko kamerę internetową i mikrofon, ale posiada również wirtualną tablicę dzięki której można uczestnikom sesji HangOut pokazywać dowolne materiały z sieci lub swojego komputera. (spotkanie można opcjonalnie nagrywać na swoim koncie YOUTUBE). HangOut działa jak inne usługi pzrez przeglądarkę więc może być realizowany równiez za pomocą urządzeń mobilnych. 

   
 7. Kalendarz z możlliwością współdzielenia kalendarza z innymi użytkownikami, publikowania w sieci oraz ustawiania alertów wysyłanych sms-em na telefon komórkowy 
   
 8. Poczta ma wbudowany CZAT z audio i Wideo (zastępuje SKYPE)
   
 9. Dostęp do własnego konta na Youtube. Można publikować i edytować swoje własne filmy
   
 10. Platformę społecznościową GOOGLE+ - mało używana, bo zdominował sieć Facebook

 

NIE WYOBRAŻAMY SOBIE WSPÓŁPRACY SIECIOWEJ BEZ DOSTĘPU DO TYCH NARZĘDZI.  

 

 

Free Joomla! templates by AgeThemes