EDYCJA DOKUMENTU: steruj swoim wizerunkiem w GOOGLE

Publikowanie w naszym serwisie stwarza okazję sterowania swoim wizerunkiem w Google. Powszechny brak kultury sieciowej objawiający się bezmyślnym i intuicyjnym  buszowaniem po Internetach oraz korzystaniem z ich dostępnych usług (np. Facebook, czy inne podobne) powoduje ubocznie efekt ,,zasilenia'' zasobów wyszukiwarki internetowej wieloma śmieciami informacyjnymi dotyczącymi naszej osoby.

Racjonalne publikowanie informacji w sieci umożliwia odpowiednie sterowanie swoim wizerunkiem sieciowym. Ode mnie może zależeć co i jak Google zapytany o moje imieęi nazwisko wyświetli jako wynik wyszukiwania. Zobacz poniżej - omówione jest to w załączonym filmiku z letniego obozu internetowego INTERKAMP.

PUBLIKOWANIE INFORMACJI W SERWISIE EYIA STWARZA ODPOWIEDNIE MOŻLIWOŚCI STEROWANIA INFORMACJĄ O SOBIE W WYSZUKIWARCE INTERNETOWEJ.

Jeśli ma się tego świadomość to może to być inspiracją do takiego dobierania publikowanej informacji oraz sterowania jej metadanymi,aby systematycznie UCZYĆ WYSZUKIWARKI tego co samemu chcę aby o mnie powiedziały zapytane o moje nazwisko.

Wystarczy umiejętnie i racjonalnie wykorzystywać poniższe pola publikowanej informacji. 
(UWAGA! Nasz serwis wykorzystuje te mechanizmy, ale one są uniwersalne i możliwe do zastsowania przy wszystkich otwartych systemach publikowania danych. Systemy ,,żerujące'' na informacji o nas ukrywają te machanizmy pzred nami i nie udostepniają ich)

Bardzie szczegółowy opis zobacz: Sterowanie wyszukiwarkami internetowymi dla twojego dokumentu


Informacje publikowane w naszym systemie automatycznie podpisywane są imieniem i nazwiskiem autora - osoby zalogowanej w systemie. 
Aby umożliwić publikowanie informacji anonimowej: możliwość schopwania się za dowolnie określony pseudomin udostępnione jest przy każdym, formularzu wejściowym informacji specjalne pole o nazwie ALIAS AUTORA. W sytuacji kiedy istnieje konieczność ukrycia imienia i nazwiska autora w to pole wpisuje się dowolnie wybrany PSEUDOMIN lub KRYPTONIM. 
W takiej sytuacji dane te zostaną wyświetlone jako AUTOR informacji i tak równiez zostaną zindeksowane przez wyszukiwarki.

 

 

 


Poniżej ,,gadu, gadu''  na ten temat:

<

Free Joomla! templates by AgeThemes