ILUSTRACJE: źródło ilustracji do wykorzystania: FREEPIK

Gorąco polecamy serwis wyszukiwawczy ilustracji na licencji Creative Commons z mozliwością wykorzystania ich w swoich utworach. Dostępny jest pod adresem:
http://www.freepik.com/

 

Przypominamy, że licencja (CC) jest formą wolnej licencji co oznacza, że można wykorzystywać obiekt oznaczony tą licencją pod warunkiem uznania prawa autorskich własciciela obiektu. Tym samym w swoim dziele trzeba jednoznacznie oznaczyć tego autora. Przy pobieraniu ilustracji z serwisu freepek pobierany jest równiez plik tekstowy z oznaczeniem warunków licencji CC. (informacja jak oznaczyć wykorzystaną informcję).
Serwis oferuje również płatna wersję PREMIUM gdzie dostępne są ilustracje w wersji komercujnej. Pzreważająca jednak ilość ilustracji to te na otwartej licencji (CC)

W serwisie FREEPEK mozna wyszukiwać ilostracje na licencji (CC) w różnych formatach: grafiki wektorowej, PSD, fotografii oraz ikon.

Przy wyszukiwaniu interesujących nas ilustracji dostępne są filtry (ALL, Vectors, Photos, PSD, Icons pozwalajace nam zawęzić wyszukiwanie do okreslonego formatu ilustracji (jak na ilustracji poniżej)

 

Co to jest FREEPEK: http://www.freepik.com/about

Blog serwisu: http://www.freepik.com/blog/

Warunki korzystania: http://www.freepik.com/terms_of_use

 

Free Joomla! templates by AgeThemes