Jadzia Zdziarska

dziennikarz - Warszawa
 

Mam 16 lat, do Warszawy przeprowadziłam się trochę ponad pięć lat temu. Wcześniej mieszkałam w Konstancinie, gdzie zaczęła się moja przygoda z literaturą. Połknęłam niezliczone ilości książek, a także piszę opowiadania, recenzje, fanfici i wiele innych. Jestem laureatką XXVII Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadanie o tematyce olimpijskiej, a także finalistką konkursu przedmiotowego z języka polskiego.

Poza tym chyba od zawsze interesowałam się tenisem. Na początku trenowałam ten sport, a teraz ze względu na kontuzję tylko śledzę grę innych i raz na jakiś czas rozgrywam mecze dla własnej przyjemności. Gram na fortepianie od pierwszej klasy podstawówki, a także śpiewam jazzowo. Bardzo interesuję się muzyką, prawie każdym jej gatunkiem, choć najbardziej lubię muzykę klasyczną, jazz i rocka.

Ukończyłam gimnazjum dwujęzyczne nr. 59 w Warszawie w zespole szkół im T. Reytana. Teraz zdaję do liceum i mam nadzieję na dostanie się do liceum im. T. Czackiego w Warszawie. Moją wielką pasją jest organizacja wszelkich "eventów". Zaczęłam od Samorządu Szkolnego, w którym przygotowałam liczne dyskoteki, tradycyjne, Reytaniackie obchody tradycyjnego w Tłustego Czwartku, podczas którego wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły przebrani, wystawiają sztuki teatralne, a także pochłaniają niezmierzone ilości pączków. Poza tym przygotowałam Dzień Orientalny, który przybliżył społeczności szkolnej kulturę azjatyckich państw. A teraz, już w liceum, mam nadzieję na bycie koordynatorem Festiwalu Teatralnego, z którego słynie liceum im. Czackiego.

W przyszłości chciałabym zająć się organizowaniem koncertów, wystaw, happeningów i wszelkich innych sposobów  przedstawiania sztuki. Łączy się to ściśle z moim zamiłowaniem do architektury, malarstwa i rzeźby, a także innych form artystycznych. Ostatnio szczególnie zaciekawił mnie szeroko pojęty street art i z dużym zamiłowaniem śledzę poczynania takich artystów jak np. Banksy.

Free Joomla! templates by AgeThemes