Janek - Gdańsk

Jan Jackowicz Korczyński  

inicjator i koordynator projektu
redaktor naczelny EYIA,
Gdańsk

 

.Od wielu lat związany z rozwojem Internetu w Polsce. Filozof i programista. w minionych latach związany z Uniwersytetm Jagielloński, Centrum Edukacji Nauczycieli, Programem INTERKL@SA, European Schoolnet. fundacją ENSIL oraz federacja IASL.

Osobnym wątkiem jego aktywności jest rozwój bibliotek. Był etatowym pracownikiem Działu Informacji Naukowej Biblioteki Jagiellońskiej oraz pracownikiem Biblioteki Gdańskiej PAN. Pełnił obowiązki kierownika projektu Project Judaica na UJ w Krakowie  (bibliografia polskich judaików). od1998 r. aż do czsu pzrejscia do systemu NUKAT  PBW w Gdańsku pracowała na jego autorski systemie katalogu elektronicznego. Od 2003 r. jest reprezentantem Fundacji ENSIL na Polskę a w minionej kadencji z rekomendacji MEN był członkiem Krajowej Rady Bbliotecznej przy Ministerstwie Kultury. 

Instruktor i wychowawca na kreatywncyh obozach INTERKAMP. Konsultant i ekspert wielu innowacyjnych projektów związanych we wdrażenie nowych technologii do edukacji ale tę wielki pasjonat wychowania do pelnego rozwoju osobistego.
Jago ososbistą pasją badawczą i wdrożeniową jest próba poszukiwań jak wykorzystać najnowsze technologie medialne, komunikacyjne, mobilne i sieciowe dla własnego ososbistego rozwoju: auto-rozwoju, auto-kreacji, auto-promocji.
Jest incjatorem szeregu inicjatyw i projektów z tym związanych, między innymi: e-Kreatywni, YouthCoders.net, Mediaclass i inne.

Projekt EYIA jest jego sztandarowym projektem jakiemu poświęca najwięcej uwagi. ,,BAWIENIE SIĘ'' młodych ludzi w dziennikarzy rozwija te kompetencje na jakie wskazuje się jako najważniejsze w ksztaltowaniu młodego pokolenia w UE w przygotowaniu ich do funkcjoniwaniu w społeczeństwie edukacyjnym 21 wieku. Te właśnie kompetencje: miękkie - społeczne oraz kompetencje cyfrowe są uznawane powszechnie za najważniejsze a najbardziej są zaniedbywane przez przestarzałe systemy szkolne.    Projekt EYIA powstał aby wyszukiawać pozytywnych i  kreatywnych młodych ludzi aby  ,,bawiąc się z nimi'' w dzienikarstwo internetowe rozwijać wspomnaine wyżej dwie kluczowe kompetencje  oraz przyspasabiać młodych luszi do solidarnego, horyzontalnego współdziałania ze sobą w społeczeństwie sieciowym. Zresztą to jest największą siłą Internetu: machanizmy społecznościowe i realizacja współdzielenia się zasobami (SHARED).

Jest pomysłodawcą i inicjatorem przyznawania wyróżnijącym się młodym ludziom w kategoriach: POZYTYWNI, KREATYWNI, SOLIDARNI honorowego tytułu CrEUro = Kreatywny Europejczyk  

Aktualnie w sieci udziela się aktywnie  w grupie EDUZMIENIACZY: Superbelfrzy RP (superbelfrzy.edu.pl ) oraz redaktorem prowadzącym niezależnego miesięcznika Społeczno - Kulturalnego WOBEC (wobec.eu).

W maju 2016 roku uruchomił dla EYIA AKADEMIĘ MŁODEGO DZIENNIKARZA. (akademia.eyia.eu

Od wrzreśnia 2016 r. zainicjował nowy pilotażowy projekt  wykorzytujący doświadczenia z organizacji EYIA dla młodszych dzieci. Jest to rodzaj PZREDSZKOLA EYIA, ale najbardziej porjekt wychowawczo-edukacyjny dla oswojenia najmłodszych do kreatywnego, a nie tylko zabawowego wykorzystania nowych technologii. Projekt ma swoją strone internetową Internet i Media Dzieci: imediakids.eu 
Pilotaż jest realkizowany w Polskiej Akademii Dzieci, innowacyjnej szkole CreoGedania oraz Szkole Podstawowej nr 57 w Gdańsku.Na stronach społęcznościowych:

Instagram:

janekJK (@jan.korczynski) * Instagram photos and videos

 

 

Free Joomla! templates by AgeThemes