NADAL PORZĄDKUJEMY NASZ KANAŁ TELEWIZYJNY

Nadal trwa porządkowanie naszego kanału telewizyjnego oraz naszego archiwum TV. Pozostało nam jeszcze sporo nagrań archiwalnych jakie będziemy systematycznie podczepiać do poszczególnych działów naszego serwisu.
Prace  nadal trwają.

Technologie cały czas dynamicznie się rozwijają.  Obecnie zrobienie transmisji na żywo z dowolnego miejsca i z dowolnego zdarzenia jest banalnie łatwe. Można je realizować już bez trudności za pomocą nieodpłatnych narzędzi udostepnianych przez Google a od niedawna za pomocą urządzeń medialnych bezpośrednio na Facebooka. Transmisje na żywo realizowaliśmy już kilka lat temu bezpośrednio z koncertów i wydarzeń obozów INTERKAMP. Obecnie terchnicznie jest to banalnie łatwe i będziemy próbowali metody te promować w naszych dziennikarskich ekipach.

aktulnie dostępne nasze kanały TV:    


Najnowszym naszym działem jest AUDYCJA DNIA.

Staramy się w mierę regularnie publikować ciekawe filmy z naszych zasobów oraz inne jakie uznajemy za wartościowe dla przyjętego dla nas profilu rozwojowego w duchu POZYTYWNI, KREATYWNI, SOLIDARNI.

Dział ten jest naszą formą REKOMENDACJI OGÓLNIE DOSTEPNYCH FILMÓW.


W dziale TV EYI oraz umieszczamy   ,,produkcje'' filmowe członków zespołu EYIA oraz retransmisje naszych sieciowych meetingów rejestrowanych w formie wideo oraz realizowanych przez nas transmisji transmisji na żywo.

 

 

 


 

Dział MOBILE PAPARAZI gromadzi ,,złapane na gorąco'' migawki WIDEO wykonane przy pomocy urządzeń mobilnych. Obecnie niemal standardem staje się uwiecznianie ciekawych momentów w formie mobilnych nagrań wideo. Już w 2012 r. na naszym innowacyjnym Obozie Internetowym INTERKAMP.
https://www.youtube.com/watch?v=imzL4PEIyow https://www.youtube.com/watch?v=NE_e9oMWJpI  https://www.youtube.com/watch?v=NE_e9oMWJpI

Jednym z nowych kierunków działań stał się MOBILE PAPARAZI - wykorzystanie dla celów reporterskich aparatów oraz dyktafonów obecnych, w które w wyposażone są telefony i mobilne urządzenia komunikacyjne. W tym dziale będziemy publikować filmiki zrealizowane za pomocą urządzeń mobilnych przez młodych związanych z naszym EYIA. 
Obecnie istnieje możliwość rejestracji krótkich reporterskich wideo niemal w każdej sytuacji. DZIAŁY ARCHIWALNE

 

Udostępniamy również działy archiwalne TV  EYIA. Zawirerają one  materiały z poprzednich lat. Projekt EYIA został zapoczatkowany autorskimi klasami medialnymi w VI LO w Gdańsku oraz był realizowany w ramach obozów komputerowych oraz internetowych na OBOZACH INTERKAMP w latach 2008-2013. Obozy te organizowane są od 11 lat pzrez Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS z Gdańska. Działem archiwalnym jest również kanał Facebook Paparazzi. jago ideala stała się nieaaktualna z chwilą udostępnienia na Facebooku kodów zagnieżdżania filmów. 

 

 

 

W klasach medialnych VI LO w Gdańsku oraz w zajęciach dodatkowych tej szkoły realizowanych w ramach projektu e-kreatywni oraz działającego w tej szkole radia Wolne Dolne Miasto, od 2011 roku pod nazwą RadioVILO powstało wiele klipów filmowych.
Ich archiwum udostępniamy  w tym dziale.

 

 


 Wszystkie obozy komputerowe i internetowe realizowane na obozach INTERKAMP zaowocowały wieloma reporterskimi klipami filmowymi realizowanymi w ramach turnusów porwadzonych przez koordynatora EYIA.

Uzyskaliśmy zgodę kierownictwa Interkampu na publikację równieź tych materiałów w naszym serwisie. Materiały te są bardzo dobrą rekomendacją najlepszych i najbardziej twórczych obozów dziecięcych i módzieżowych realizowanych przez Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS w Gdańsku. Zobacz: http://www.kompas.pl/obozy,kolonie.htm  
Koordynator EYIA pożegnał się w lipcu 2013 r. z INTERKAMPEM aby więcej czasu i uwagi poświęcić na rozwijanie porjektu Euroipejskiej Młodzieżowej Agencji Informacyjnej. W dalszym czasie pozostajemy w przyjacielskich i roboczych kontaktach z wieloma Interkampowiczami oraz pzredstawicielami wspaniałej kadry obozów Interkamp.


   Facebook stale ewaluuje. Obecnie udostępnia już, podobnie jak Youtube i inne serwisy  kod zagnieżdząnia filmów więc można je umieszczać w dowolnych innych serwisach.
W minionych latach nie było takiej możliwości i wtedy próbowalismy działać inaczej. Zakładaliśmy, że jeśli ktoś umieszcza z własnej woli na Facebooku jakieś informacje ze statusem PUBLICZNY - w tym równiez swoje filmy to jest jego decyzja o ich publicznym statusie. Publiczne ciekawe wybrane filmy z facebooka publikowaliśmy  łącznie z informacją (screen miejsca źródłowego) o autorze opublikowanego przez nas filmu. Każdy autor filmu ma i miał  możliwośc zwrócić się do nas z prośbą o usunięcie filmu z naszego serwisu wysyłając odpowiednią prośbę o to za pośrednictwem wiadomości na naszym fanpage: https://www.facebook.com/creuroeyia 

 

 

 
Free Joomla! templates by AgeThemes